Souhrn novinek

Konečně mám skvělou zprávu :-). Po několikátém důkladném pátrání se mi podařilo objevit nevěstu pro scinka. Je to krásná, zdravá holčička, přibližně stejně stará jako můj klučina. Dobrá zpráva je, že jsou od jiných chovatelů a zcela jistě nepříbuzní. Jsou už oba sice trochu starší, NZ 05, doufám ale, že si i na stará kolena dají říct a pokusí se o potomstvo. Za samičku vděčím Robimausu a především velmi ochotnému panu Zdeňku Ponáhlému.

Držte nám palečky ať si nový páreček rozumí :-).

První fotky samičky si můžete prohlédnou ve fotogalerii Dasia smaragdina.

Přidala jsem novou sekci " Výpravy za přírodou", kde jsou zatím fotografie převážně terarijních zvířat ze zoologických zahrad, které jsem navštívila. Do budoucna bych chtěla přidat i starší fotografie plazů z výprav na Balkán, zatím jsou k vidění na balcanica.cz.

Najdete i nějaké nové fotky gekonů, např v sekci odchovy 2009, u ptychozoonků, u quadriocellatek, kimhowelláků, teratolepisek ...no a zbytek si snad najdete :-).

Aktualizovaná nabídka, především nově přibyli letošní první rhacoušci.

Přidáno pár nových obrázků k luiíkům, baziliškům, rhacodactylům a nové fotky miminek v odchovech 2009.

Dnes mám jednu skvělou zprávu, ráno v inkubátoru čekaly první dvě quadriocellaty. Obě mláďata jsou čiperná, krásně zeleno modrá. Vylíhli se hned z prvních vajíček od samičky, které jsem v únoru pořídila ženicha. Inkubace trvala pouze 43 dní, vajíčka od klemmerek se při stejné teplotě inkubují asi o týden déle. Fotky novorozenečků najdete v sekci "odchovy 2009", kam přibyla i fotografie nových ptychozoonků.
První nejdůležitější novinkou je přírustek do chovu. Po čtyřech letech se mi podařilo konečně sehnat dvě mimča cyrtodactylus peguensis od chovatelky z Německa. Jejich cesta do Čech byla spletitá, ale obě mimča jí zvládla bezvadně, v novém domečku se hned nabaštila a teď už si spokojeně vegetí. První fotky najdete ve fotogalerii příslušného druhu.

Dále jsou přidané nějaké nové obrázky u luiíků, bazilišků, tropiocolotů, rhacodactylů.

Vylíhla se už i první letošní mimča rhacoušků, jejich fotky najdete v sekci odchovy 2009, tam by se do budoucna měli objevovat i další fotky miminek z aktuálního měsíce, budou tam mimča, která jsou ještě moc malá na odběr a proto ještě nejsou v sekci aktuální nabídka, můžete tam dopředu zjistit, co se brzy bude nabízet.

Přidány nové fotky z inkubátoru, najdete je v sekci odchovy 2009. Největší překvapení jsou vajíčka od teratolepisek, trošku to dětičky uspěchaly. Samička byla sice tlusťoučká, ale že to bude něco víc, než jen pár cvrčků v bříšku, jsem nečekala. Jedno vajíčko je výrazně červené a žilkaté, druhé bílé..snad alespoň jedno skrývá malý dáreček, držte nám palce.
Aktualizovaná nabídka s novými fotografiemi.

Přidala jsem pár fotek jarně rozvalených ještěrů, kteří si užívají teplo a sluníčko.

Gekonci pilně plní jarní plán, v inkubátoru už je spousta vajíček :-).

Přibylo zase pár fotek u různých gekonů. V lednu spárované quadriocellatky si náramně rozumí a důkazem je i první letošní snůška.

Nově naleznete v úvodu kapitoly "aktuální nabídka" novinky z inkubátoru a dětských terárek, tj. snažím se poinformovat, jaké přírusky očekáváme a co už je na světě a tudíš se to nejspíš brzy objeví i v nabídce.

Přidána fotka narozených klemmerek a dvě fotky odchovaných rhacodactylů. Aktualizována nabídka.
25. 2. 2009

Přidala jsem stručné informace o některých mnou chovaných zvířatech. Konkrétně jsou informace u všech gekonů a gekončíků, které chovám. Tyto informace najdete vždy v úvodu fotogalerie daného druhu. Jedná se jen o stručné informace. Vychází z mých zkušeností, berte je tedy jen jako informaci, jak lze daný druh chovat. 

Příště bych ráda doplnila inforace i k ostatním ještěrům a současné informace rozšířila a doplnila.

TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one