Mám pro Vás opět pár velkých novinek, jednou z nich je pořízení velikého baziliškária. Mám už dva roky dva dospělé samce baziliška dlouhonohého, sháněla jsem na výměnu samičku, to se mi nakonec podařilo, ale ouha, zjistila jsem, že už jsem k oběma klukům tolik přilnula, že už nedokážu dát ani jednoho pryč, mám je od miminek a tolik jsem si na ně zvykla, že by to byla opravdu Sophiina volba. Proto jsem se rozhodla, že si raději pořídím ještě dvě miminka a zkusím štěstí znovu, proto jsem pořídila velké baziliškárium pro případné trio, když budu mít štěstí. Baziliškárium je rohové s rozměry podstavy 70x70 a výškou 110cm, přední roh je pak seseknutý, terárium a pozadí mi vyrobil pan Mazuch z firmy teraechis, květiny a dekorace jsem si pak doma udělala sama, fotky najdete v sekci terária.

Další novinkou jsou miminka ještěrky mesalina watsonana, které jsem dostala od kamarádky, protože jsem se do nich u ní zakoukala, jsou to takoví neposední čertíci, pořát něco vymýšlí a poletují po terárku. Úplně paf jsou ale z topného kamínku, kde udělají tučňáka (lehnou si na bříško a nožičky zvrátí nahoru, jako když se tučňák klouže do vody, někdy to vyfotím pro lepší představu) a vydrží se hřát celé hodiny. Jejich fotky najdete ve fotogalerii, mají už svou rubriku.

Aktualizovala jsem také nabídku, k mání jsou moc pěkní rhacoušci, jako obvykle nějaké klemmerky. Přidala jsem i první teratolepisky, těch mám doma už 9, první 3 si nechávám na doplnění skupinky, zatím jsem měla jen páreček, dalších 5 bylo rychle zamluveno, ale budou další, v inkubátoru je ještě 14 vajíček, všechna oplozená. K mání jsou i dva lygoušci, ti už budou dost možná poslední, samičky už jsou staré, vypadají sice ve skvělé kondici, ale už se jim moc nechce klást, což není na škodu, za čtyři roky jsem měla lygoušků až až, takže ráda předám štafetu jinému chovateli :-).

Na závěr snad ještě přibylo spousta fotek ještěrek, nejvíc jich je asi v odchovech 2009, kde je vyfocena většina nových miminek, pak u bazilišků, u scinků, teratolepisek a po pár fotkách i u dalších druhů.

07.09.2009 10:55:16
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one