Červnové novinky mají chvilku zpoždění, z důvodů skládání státní závěrečné zkoušky. Zkouška je úspěšně za mnou, tak hurá na novinky z chovu :-).

Na přelomu května a červa začali lézt z vody malé žabičky Phyllobates vittatus, metamorfóza jim trvala zhruba 46dnů, takže si drobci docela pospíšili. Malé žabičky jsou krásné a rostomile malinkaté. Určitě teď přibude víc fotek těhle malých skřítků.

Začátkem května jsem ke dvěma dospělým samicím rhacodactyla přidala pinstripe samce z holandska, sameček byl na holky zpočátku opatrný, teď už je ale prohání jako pán harému, tak snad brzy budou oplozená vajíčka.

Prvního května už vylezli i první letošní rhacoušci od mého původního čtyřletého páru, do konce měsíce to stihla ještě i druhá snůška krásně červených mláďátek.

Po zimní pauze se také začali líhnout teratolepisky.

U cyrtoušků mi ze dvou nejstarších mláďátek roste krásný páreček, který si ještě nechávám do chovu, mláďata jsou cca 3 a 4 měsíce stará, rostou jako z vody.

Poslední novinka se týká stránek, přibyla nová galerie do "výprav za přírodou" a to "naše fauna", kde jsou fotky zvířat, které jsem pořídila v ČR. Do budoucna bych chtěla přidat ještě fotky zvířat nafocené v zahraničí.

03.06.2010 17:16:17
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one