V únoru se vylíhlo druhé miminko Cyrtodactylus peguensis, inkubace byla opět jen 120 dní, prcek se má čile k světu.

První čtyři scinčátka už mají skvělý nový domov, bude se jim dařit dobře.

V únoru ukončila zimování Phelsuma nigristriata, nakladla první vajíčko. Také samička Rhacodactylus ciliatus už zahrabala první poklad. Na miminka už je zájemce, tak snad se vajíčkům bude dařit a na konci dubna z nich budou dvě miminka.

K páru Teratolepis fasciata jsem přidala další mnou odchovaný loňský páreček: Je bezva sledovat, jak si všichni rozumí, v domečku leží klidně sameček na samečkovi, žádné hádky, žádné kousání :-).

Phelsumky už jsou přestěhované v terárku po scinkách, nový domov se jim moc líbí:

http://jaona.webgarden.cz/image/15848664

Jako spolunájemníci jim přibyly dvě samičky Phelsuma klemmeri, jelikož skupinka 1,4 už byla bohužel neudržitelná, samice se mezi sebou před snůškou ošklivě napadají. Když jsou bez samce, je to bez problémů, stejnětak s quadriocellatkami vycházejí dobře.

Z malého holanďánka, jak říkám pinstripe Rhacodactylovi, už je pěkný dorostenec a konečně se ukázalo, že se jedná o samce, takže moje dvě osamělé odrostlé holky konečně budou mít ženicha. Ještě si ale chvilku počkají, sameček má zatím 15 gramů, tak musí ještě trochu povyrůst.

Ostatní rhacodactylové přes zimu pěkně nabrali špíčky, chovný sameček má po zimě 50 gramů, chovná samice 51 gramů a dvě nespárované samice 44 a 48gramů. Všichni jsou tedy dobře připraveni na sezónu a mladé samičky mohou být bez obav připuštěny.

 

 

 

03.03.2010 10:50:24
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one