Gekonci i jejich chovatelka si užívají zasloužený zimní odpočinek, kdy se nelíhne moc mláďátek a je tedy trochu méně práce. Přes zimu snáší jen neúnavné kimhowellky a scinkové, dokonce i lepidky trošku polevili. Při posledním průzkumu terárek scinků mě krom dvou snůšek od původní samičky překvapilo i první vajíčko od mladého párečku.

Na konci ledna jsem konečně mohla přidat už rok starou samičku cyrtodactyla k samečkovi, Druhá samička si bude muset ještě pár měsíců na svého samečka počkat. Ze seznamování mám pár pěkných fotek, později večer se mi poštěstilo sledovat i první páření. Sameček na samičku tichounce pískal, pak jí kousnul do boku a posléze už se klasicky zakousnul do krku a samičku napářil. Po půlroce smutnění, nočního pískání a vábení samičky je tedy sameček snad opět spokojený. Začátek námluv se mi podařilo natočit, pak bohužel došlo místo ve foťáku :-(. Doufám, že se jim bude dařit.

http://jaona.webgarden.cz/cyrtodactylus-peguensis

http://www.youtube.com/watch?v=Y2g9TzwrGHg

Na lednové burze mi do chovu přibyl krásný sameček gekončíka Aeluroscalabotes felinus od Jardy Forejta (http://gekko.iprostor.cz/uvodni-stranka.htm), sameček dostal terárko 30x30x60cm, které už se mi bohužel vešlo jen na pracovní stůl :-), jinde už není místo, další gekonci už se vlezou jedině do postele pod peřinu. Sameček je zatím stydlivý, ale snad si u nás časem zvykne a občas se předvede. Pár obrázků najdete zde:

http://jaona.webgarden.cz/aeluroscalabotes-felinus

03.02.2011 19:24:09
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one