Novinky mají značné zpoždění kvůli dovolené

Mláďátka se líhnou ostošest, letos už jich na svět přišlo přes 130, s příchodem teplého počasí přírůstků značně přibylo, jak se můžete přesvědčit v tabulce s přírůstky:

http://jaona.webgarden.cz/2010

První novinka, kterou se mohu pochlubit je dnešní nález první oplozené snůšky od nové skupinky ciliátů s pinstripe samečkem z holandska. Skupinka je společně od května, od té doby jsem našla dvě neoplozené snůšky, tato je první oplozená, tak snad bude inkubace probíhat úspěšně.

Jelikož mi tu odrostlo větší množství lepidek a lygoušů (současně jich tu mám skoro 40), zkusila jsem novou metodu odchovu a to společný odchov obou druhů gekonů v teráriích pro mimča o rozměrech 20x30x30, společný chov podobně velikých jedinců se velice osvědčil, lygoušci jsou mezi sebou tolerantnější a lepidkám...těm je prostě všechno jedno, ty jsou spokojené všude :-) ne bezdůvodu se šíří po světě tihle malí osadníci.

Začali se líhnout teratolepisky od obou mých samiček, takže miminka přibývají závratnou rychlostí. V inkubátoru je stále 20-30 vajíček, samičky snášejí neuvěřitelnou rychlostí, tj. dvě vajíčka každých zhruba 10 dnů.

Od cyrtodactylů inkubuji poslední dvě vajíčka, samička si vzala zasloužený odpočinek, sice v trochu divnou roční dobu, ale důležité je, že si odpočine.

Do důchodu se už nejspíš vydala samička Ptychozoon kuhli, od letošního jara postupně přestala klást a teď už si jen užívá krmení z pinzety. Naštěstí je ve výborné kondici, stejně jako sameček, takže si je snad ještě nějaký čas užiju. Samička přivedla během čtyř let na svět 46 mladých.

Goníci se letos opět neúspěšně pokusili o potomstvo, vajíčka jsou bohužel stejně jako loni neoplozená.

Zato Saurodactylové se snaží, seč jim síly stačí. Po pozorném sledování jsem zjistila, že mám ve skupince nejspíš samce a dvě samice, jelikož dva gekony jsem viděla gravidní a nakladená vajíčka jsou oplozená. Určení z vnějších znaků bohužel nejspíš není možné, nikdo zatím nepřišel na spolehlivou metodu, jak od sebe obě pohlaví odlišit. Zatím jsem našla sedm vajec, některá byla už seschlá, některá jsem přesunula do inkubátoru, vajíčka pěkně zrůžověla a některá už tmavnou, tak uvidíme, třeba se nám podaří nějaké pídě.

18.07.2010 16:33:24
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one