Co nám červenec přinesl nového?

Večer 28.7. se začalo "potit" první vajíčko od bazilišků, druhý den ráno z něj koukala první malinká baziliščí hlavička a potila se další dvě vajíčka. Odpoledne už bylo na světě první malé lišče. Druhý den se vylíhla další tři mláďata a poslední mládě vykouklo třetí den. Mláďata jsou kouzelná :-). Brzy po vylíhnutí se z nich stanou malí ďáblíci. Inkubace trvala při teplotě 26°C 77 dní. V inkubátoru je ještě druhá snůška čtyř vajec, která by se měla líhnout za necelé dva měsíce.

Samička Euradactylodka měla veliké potíže, protože jsem lehkomyslně nechala vyrůstat samce i samici ve společném terárku, samička zabřezla brzy a měla potíže vyklást vajíčka. První známka potíží byla nesvlečená kůže, kterou jsem snadno odstranila pinzetou, bylo vidět, že se samička o svlek ani nepokusila. Samička těžce dýchala a žrala jen sem tam repashy a ovoce, cvrčky zahazovala. Po několika dnech v pohotovostní krabičce vykladla jedno vajíčko a její stav se ihned výrazně zlepšil. Samička už opět žere bez problémů, naštěstí měla dobré zásoby, takže ani nezhubla.

Vdovec Ptychozoonek se přestěhoval do menšího terária, aby jeho království mohl obývat loňský pinstripe samec Rhacodactylus ciliatus, který snad letos dostane nějakou pěknou nevěstu.

Dále se stěhovaly některé phelsumky, protože po půlroce vražedného snášecího tempa dvou snůšek za měsíc padla samička Phelsuma quadriocellata, k samečkovi se nastěhovala druhá samička z terária, které obývala s dalšími phelsumkami klemmerkami a nigristriatami. Také na jaře oddělená samice Phelsuma nigristriata, která si užívala odpočinku od agresivnějšího samce v teráriu s klemmerkami a samicí quadriocellaty, se vrátila zpět k samečkovi, ten zatím seká dobrotu.

Roční samička Aeluroscalabotes felinus se konečně dočkala svého malého terárka, zatím si hledá nové místo na denní odpočinek. Kočičáci mají obvykle své oblíbené místo, kde pravidelně spávají.

Letošní zatím nejpovedenější mládě rhacodactyla, č. 4 je bohužel samec a tak musí do nového domova, bude se mít ale dobře u Jardy v Chomutově, kde ho budete moci nadále sledovat na webu:

http://gekko.iprostor.cz/

V červenci se narodili další dva krásní pinstripové. Narodila se také další dvě mláďata Cyrtodactylus peguensis. Teratolepiskám se také daří v červenci se vylíhlo už 12 mláďat.

Jako každý rok snesla dvě snůšky i samice Goniurosaurus luii, vajíčka měla po dvě sezóny neoplozená a tak se rychle zkazila. Letos se jedno vajíčko zatím stále drží, ale zdá se mi trochu měkké, no uvidíme.

Do chovu přibyla od Charlieho (http://phelsuma.webgarden.cz/novinky-2) výměnou za scinky skupinka (asi 3,1) Saurodactylus brosetti k mojí samičce. Snad si budou rozumnět.

S Charliem jsme se také konečně zašli podívat do Terárium Praha v Dubči, mohu vřele doporučit. Výstava je to sice menší, ale o to zajímavější, zvlášť pro milovníky hadů. Bohužel mi došla baterie ve foťáku, takže jsem stihla jen jednu fotku bičovky, kterou časem na stránky přidám. Na další zvířata se ale budete muset zajít podívat osobně :-).

Nakonec se musím podělit ještě o jedno novinku, až z jiného odvětví, úzce spjatou s touto webovou prezentací a tou je nový fotoaparát, kterým budu odteď pořizovat snímky, kterými se budete moci potěšit na mých stránkách. Jedná se o zrcadlovku Nikon D3100 s objektivem 18-105mm, snad se Vám budou nové obrázky líbit, protože já jsem z nového foťáku patřičně nadšená :-).

Trumfli jsme také rekord v počtu vylíhnutých mláďat z minulého měsíce, kdy se vylíhlo 38 mláďat. Tento měsíc u nás přišlo na svět 40 mláďat.

01.08.2011 09:38:33
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one