Největší novinkou je sestavení skupinky bazilišků. Mám dva tříleté samce a dvě rok staré samice. V plánu bylo dát do velkého baziliškária trio, nakonec jsem ale zkusila přidat oba samce a obě samice, zatím je klid, uvidíme, jak se situace vyvine. Mám teď možnost bazilišky celý den sledovat a kontrolovat, tak snad se do sebe samci nepustí a když ano, budu nablízku, abych situaci vyřešila.

Další novinkou je vylíhnutí 15ti agamaek Calotes versicolor. Stejně jako loni jsem inkubovala vajíčka kamarádce Adélce. Vajíčka dorazila v rozinkovém stavu, zcela vyschlá, protože je samice volně poházela po teráriu. Po loňské zkušenosti jsme se ale nevzdali a vajíčka dali do vlhkého lignocelu. Jak jsem očekávala, vajíčka se okamžitě nacucala a nafoukla dokulata. Z 19 vajíček se dvě velmi brzy zkazila, byla neoplozená, další zhruba polovina chytila plíseň, proto jsem je oddělila a umístila na vermikulit, Vajíčka se inkubovala v otevřených nádobách, jelikož potřebují vysokou vlhkost, ale nesmí se zapařit, aby nezačala plesnivět. Po 51 dnech začala vajíčka pouštět vodu a vyfukovat se, do večera vykoukli první čumáčky, mláďatům pak trvalo ještě několik hodin, než se z vajíčka vyprostili. Na průběh líhnutí se můžete podívat zde:

http://www.youtube.com/watch?v=WBwDBYClBaE

Při teplotě mezi 25-28°se vylíhlo za 52-54 dnů 15 z původních 19ti vajíček, dvě byla neoplozená, dvě mláďata se nadostala z vajíček. Prckové jsou úžasní, velice žraví a vtipní, založím jim vlastní rubriku v sekci fotogalerie.

Také Tropiocolotky se pokouší o potomstvo, bohužel mám ale místo zakoupeného tria pouze tři samice, takže jejich pokusy jsou marné, v galerii je fotka samičky se zbytkem vajíčka. Gekoni často neoplozená vajíčka nebo zbytky skořápek  sežerou, aby doplnili zásoby vápníku.

01.08.2010 18:24:45
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one