Letošní sezóna je trochu klidnější a posunutá, ale teplým dnům neodolají žádní obyvatelé terárií, takže je v chovu živo. V inkubátoru je kvantum vajíček od rhacodactylů, omluvte ten výraz, ale tři snůšky od kadžé ze čtyř samic, to už je prostě kvantum. Začala snášet i jedna ze samic z letošní nové skupiny tmavých pinstripů, těším se na první mladé. Letos už se povedlo pár pěkných pinstripe mláďat a nějací moc hezcí harlekýni. Na světě je z letošního roku 18 mláďat, některá jsou už jeden až dva měsíce stará, takže už jsou první prcci k odběru.

Dále se velmi daří cyrtodactylům, snášejí všechny tři samičky a vajíčka už zabírají půlku inkubátoru, aktuálně je to 15 vajíček. O víkendu snesla letošní první snůšku jedna ze samic baziliška, tentokrát jsou to čtyři vejce. Inkubuje se i první snůška od gekončíků goniurosaurus luii a první zdravá snůška od aeluroscalabotů, předchozí snůška byla neoplozená.

Pár vajíček nakladly i teratolepisky, těm se ale letos nedaří, nenechala jsem si žádnou novou samici a předloňské holky už jsou vyčerpené. Ještě uvidím, zda si zkusím nechat některé z mláďat a s tímto druhem budu pokračovat nebo s ním skončím. V teráriu už jsem našla snůšky saurodactylů i tropiocolotů, nechci do nich ale moc vrtat, protože vajíčka těchto druhů jsou velmi křehká a lépe se jim daří v teráriu, pomalu by se mohla objevit první mláďata.

V teráriu mě opět překvapilo mládě scinka dasia smaragdina, samička vajíčka doslova nacpala do korkové větve, místo kousíčku ztrouchnivělého dřeva. Je to vůbec první mládě, která přežilo vylíhnutí v teráriu rodičů, protože se schovalo za pozadím z kůry a mělo štěstí, že jsem si ho před odjezdem na víkend všimla a odchytila. Sice to odneslo pozadí, které jsem kvůli tomu musela odlomit, ale život malého scinka za to určitě stojí. Scinčí rodiče bohužel neváhají svá mláďata napadnout a sežrat.

Nedávno jsem spárovala trio Eurydactylodů, zatím se zdá, že se jim v teráriu líbí a z větší společnosti se těší, jsou to docela kontaktní zvířata, která po sobě ráda lezou a to ve vší počestnosti, ale i bez ní J.

Doufám ještě ve snůšku scinků Riopa fernandi a to mi bude pro letošní rok bohatě stačit.

 

02.07.2012 00:09:11
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one