Ráda bych využila začátku jara k přidání prvních novinek z tohoto roku. Minulé měsíce jsem se k sepsání novinek bohužel nedostala, ale o nic jste nepřišli, protože se toho v chovu moc nedělo, zvířátka vzorně odpočívala :-).

V letošním roce jsem navštívila jednak Živou exotiku v nových prostorách, mohu vřele doporučit, na Holešovickém Výstavišti je víc místa a burza je tak mnohem příjemnější. Poprvé jsem se také byla podívat na Brněnskou burzu, která je sice trochu rodinnějšího ražení, ale dá se zde sehnat nezbytné vybavení, což je důležité. Do Brna jsem jela především navštívit kamaráda Cherlieho (http://phelsuma.webgarden.cz/). zkontrolovat, jak se mu skvěle rozrůstá chov, je opravdu na co koukat :-).

Dnes jsem v teráriích konečně prodloužila dobu svícení na 12hodin. Všichni obyvatelé terárií už jaro beztak cítili, žabky kvákaly, bazilišci šíleli, gekoni pískali, vrzali a mňoukali, takže byl začátek sezóny k nezastavení.

Na začátku března jsem na tři dny připustila pětiletého samečka Aeluroscalabotes felinus k již téměř dvouleté samici. Samičce už v bříšku prosvítají vajíčka, tak snad budeme úspěšní.

Před pár dny jsem také připustila ke dvěma mladým samicím samečka Cyrtodactylus peguensis. Samičky neustále tvořili neoplozená vajíčka a po loňské zkušenosti s úhynem samice kvůli zadržení  neoplozené snůšky, už jsem si netroufla déle čekat.

Na připuštění ještě čekají Eurydactylodi. Starší samička už je připravená, ale u mladší samičky chci ještě pár měsíců počkat, než jí bude alespoň rok.

Na březnové burze jsem neodolala a donesla si domů letošní první přírůstek do chovu, krásný mladý páreček japonských ještěrek Takydromus smaragdinus od Jirky Šimoníka. Samička měla bohužel prvních 14dnů potíže s dýcháním a nežrala, jako nejpravděpodobnější vysvětlení se mi zdá nachlazení při transportu. Její předchozí dobrý stav a trpělivá péče naštěstí stačili k tomu, aby se samička dala do pořádku. Vzpamatovala se ze dne na den, vymetla všechny cvrčky a od té doby je vše v naprostém pořádku.

Letošních odchovů je zatím poskrovnu, V teráriích to už ale milostně značně žije, takže se brzy začne plnit inkubátor :-).

01.04.2012 11:49:44
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one