V březnu se narodil další krásný cyrtodactylus, tentokrát už za 115 dní inkubace, je to opravdu fešák s krásně pravidelnou kresbou:

http://jaona.webgarden.cz/image/16054346

Zadaná jsou také další čtyři malá scinčátka, v dubnu by měla letět do Ostravské zoo, na což jsem patřičně hrdá.

Povedlo se mi nahrát video zpívajícího samečka Cyrtodactylus peguensis, můžete se na něj podívat zde:

http://www.youtube.com/watch?v=GiLEdMJ02xY

Jelikož se gekonci hezky množí, rozhodla jsem se, že už bych víc miminek asi nezvládla a tak o rok odložím spárování bazilišků, holky už pěkně vyrostly, ale určitě není kam spěchat.

V březnu přibyla do chovu zcela nečekaně Achatina reticulata. Donesla jsem si jí na skrmení pro Cyrtodactyly, ale než jsem se dostal k tomu, dát šnečka sežrat, musela jsem se o něj postarat a jak jsem se tak starala, tak jsem si k němu samozřejmě hned vytvořila vztah, no odolejte těm kukadlům :-), takže šnek dostal svůj domeček a spokojeně si tu roste. Je až neskutečné, jak tyhle potvůrky rostou rychle, člověk se vrátí z víkendu a šnek je 2x větší.  Šneček se moc rád koupe, ale z petryho misky vyrostl snad za jeden den. Je to taky pěkný vybíravka, podstrkuji mu kdeco, vařené brambory, čočku, rajčata, sýr, mrkev, ale on stále tvrdošíně trvá na tom, že bude žrát jen salát. No má ho mít.

01.04.2010 22:11:58
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one