V lednu jsem postavila nové terárko pro tři malá scinčata, která bych si ráda nechala do dalšího chovu a také jedno pro  jejich rodiče. Fotky terárek najdete v sekci terária. Dospělý páreček scinků je z nového domova doslova nadšen, je radost pozorovat, jak scinkové lezou po zadní stěně z kůry, je vidět, že je to jejich přirozený pohyb, jedná se o stromové scinky, kteří rádi šplhají a na zemi se moc nezdržují.

Začátkem ledna se také vylíhlo mé první mláďátko Cyrtodactylus peguensis od páru z Německa, ze kterého mám velkou radost. Inkubace v pokojové teplotě kolem 22° trvala 118 dní. Dříve jsem nalezla informace o inkubační době 150-300 dnů, takže si mimčo pořádně pospíšilo, ale i tak to byla věčnost :-). Snad se prcek dočká sourozenců, inkubuji ještě dalších šest snůšek, některé snůšky měly jedno vejce, jiné dvě. Dvě vejce začala také krátce po nakladení plesnivět, některá jsou nejspíš také neoplozená. No uvidíme, držte nám palce.

V lednu odpočívají všechny phelsumky a rhacoušci, takže další mláďátka budou až někdy koncem jara. Zimní pauzu si konečně udělala i teratolepiska, ta během půl roku nakladla 20 snůšek, takže si to skutečně zaslouží.

Poslední novinka je, že začala kvákat jedna z žabek Phyllobates vittatus, doufám, že druhá zůstaně pěkne potichu :-). Kvákalka je zatím stydlín a nerada se nechává poslouchat, snad se ale otrká a podaří se mi ji nahrát.

01.02.2010 10:59:41
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one