Největší říjnovou novinkou je narození dvoustého mláděte, kterým byl zrovna první potomek pinstripe samce ciliáta z holandska. Myslím, že této novinky jste se dost nabažili na titulní straně, takže to nebudu dál rozvádět :-). Narodilo se už i druhé mládě od tohoto samečka, které má s druhou samičkou, toto mládě bohužel nemá žádný pinstriping, je to zatím velmi zajímavě zbarvený harlekýnek.

Samičky některých druhů gekonů už začali zimní pauzu, čekáme tedy poslední mláďata od teratolepisek, klemmerek, poslední snůšky už měli podle zkušeností z minulých let i ciliáti, od kterých se v současnosti inkubuje 14 vajíček a to jak od původního páru, tak od nového tria s pinstripe samcem. Netrpělivě čekám na vylíhnutí každého ciliátího miminka, protože u nich člověk nikdy neví, co mu z vajíčka s překvapením vyleze.

V říjnu jsem udělala několik přestaveb terárií a následně nastalo velké stěhování. Jelikož na konci prázdnin uhynul jeden z mých prvních chovanců, nejméně šestiletý samec Lygodactylus kimhowelli z přírody, sestavila jsem ze zbylých zvířat trio. Do uvolněného terária jsem přidělala bambusové pozadí a přestěhovala sem páreček Phelsuma klemmeri a samičku Phelsuma quadriocellata, tuto kombinaci mám už ozkoušenou ze dřívější doby a mezi samicemi nejsou žádné potíže, se samci obou druhů by to asi mohlo skřípat. Dále tu mají svůj koutek čtyři odrůstající žabičky Phyllobates vittatus, které se tu narodili na jaře. Dále jsem přesunula páreček Goniurosaurů a místo nich se do terária s břidlicovým pozadím nastěhují dvě odchované samičky Cyrtodactylus peguensis, kde budou do jara růst a pak budou připuštěny ke dvěma mým samečkům.

Podařilo se mi také konečně pořídit samce Phelsuma quadriocellata, který bydlí s jednou ze samiček quadriocellaty a dále se dvěma samička Phelsuma klemmeri a jedním jejich mládětem. Toto je opět možné proto, že se ve skupině vyskytuje jen jeden samec, nedoporučuji u těchto druhů kombinovat celé páry, ale vždy jen samice se samcem jednoho z druhů.

Malým riopkám se daří skvěle, nedávno jsme objevili novou kratochvíli, jelikož riopkám velice chutnají čerstvě vylíhlá mláďata achatin, občas dostanou z pinzety nějakou tu ulitku a pak se ozývá už jen chroupání, jak když malé dítě kouše bompar. Dasie si sem tam dají také nějakého šnečka, ale nejsou tak důvěřivé, jako riopky, takže chvíli trvá, než si ulitku z pinzety vezmou.

V pravém panelu naleznete nově anketu, kde bych ráda zjistila, jestli se mi daří uspokojit všechny návštěvníky stránek, co se fotografií týče. Jde mi o to zjistit,  jestli třeba nedávám příliš mnoho fotek ciliátů, ale přitom zapomínám na fotky bazilišků atd. Takže pokud by někdo chtěl víc fotografií určitého druhu nebo tématického okruhu chovaných zvířátek, můžete mi to dát vědět prostřednictvím této ankety.

 

01.11.2010 17:04:55
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one