Největší zářijovou událostí byla jistě burza v Hammu, kterou jsem poprvé navštívila 11.9., na burzu jsem vezla 50 mláďátek gekonů, vše bylo náležitě vyzvednuto a burzu jsem si patřičně užila. Pro teraristu je to skutečně ráj, tolik pokladů na jednom místě :-). Z burzy jsem přidala pár fotek do nového alba:

http://jaona.webgarden.cz/hamm-11-9-2010

Domů jsem si dovezla pouze mládě Tropiocolotes steudneri, jestli mi nevyjde sameček k mým třem holkám. Ikdyž je mládě zhruba třetinové, než samičky, ty ho přijaly bez potíží a skupinka je ještě čilejší než dřív, v teráriu se to vlní prouhatými ocásky, kam se jen člověk podívá :-).

U odchovů se letos kvapem blížíme ke 200 mladých od 10 druhů gekonů. Po delší době se v teráriu objevil zase malý ptychozoonek. Některé druhy už ale letošní sezónu pomalu končí, v inkubátoru už je jen pár posledních vajíček od teratolepisek a saurodactylů. Naopak od rhacodactylů vajíčka přibývají, jelikož už snášejí všechny tři samičky. Vajíčka od letos připuštěných samiček rhacodactylů už se zdají v pořádku a oplozená, tak se těším na první potomstvo od  pinstripe samce "malého holanďánka".

Poslednímu přírůstku do chovu, malým riopám, se daří skvěle. Pěkně rostou a ikdyž jsou povětšinou zahrabané v substrátu, při krmení jsou zcela neohrožené a je velká radost je sledovat. Zvlášť když dvě riopky popadnou do tlamky jednoho cvrčka a začnou s ním běhat po terárko jak dva psi zakousnutí do jedné kosti, z člověka spadne veškerý stres a jen si užívá ty veselé chvíle :-).

01.10.2010 08:38:36
jaona
TOPlist
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2015 Kristýna Šifnerová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one